+420 123 456 789
lemonwide.jpg
Ocieplenie domu z rekuperacją
W dobrze ocieplonym domu blisko połowa dostarczanego ciepła służy właśnie do tego celu.

Zatrzymajmy się w tym miejscu przy usuwanym powietrzu.
Jednocześnie, w miesiącach, gdy w domu załącza się system grzewczy (w Polsce najczęściej od września do maja, czyli przez 9 miesięcy w roku) zaciągane z zewnątrz chłodniejsze powietrze jest ogrzewane od powietrza wyciąganego z pomieszczeń.
Rekuperator to inaczej centrala wentylacyjna z odzyskiem ciepła.


Zatem projektanci zmuszeni są do projektowania instalacji mechanicznej w której ruch powietrza jest wymuszany np.
Powietrze nawiewane do budynku jest przefiltrowane - pozbawione insektów, kurzu i większych zanieczyszczeń.
Rekuperator jest centralnym organem każdego układu instalacji wentylacyjnej z odzyskiem ciepła.
Rekuperacja dosłownie oznacza odzyskiwanie energii.


Przewody te mają znaczną średnicę (co najmniej kilkanaście centymetrów wraz z izolacją, którą zaleca się stosować), więc trudno je ukryć w istniejących zakamarkach.
Świeże powietrze pobrane przez czerpnię z zewnątrz budynku, zostaje przekazane kanałem wentylacyjnym do centrali wentylacyjnej wyposażonej w wymiennik ciepła, gdzie następuję wymiana ciepła z powietrzem wywiewanym.
Sposób i trasa prowadzenia instalacji zależy od jej rodzaju: od tradycyjnych kanałów stalowych o dużych średnicach do nowoczesnych przewodów polietylenowych, które można rozprowadzić np.
To od jego skuteczności zależy sprawność odzysku ciepła całego urządzenia, jak i całego systemu rekuperacji.
Dzięki temu możliwe jest ograniczenie strat ciepła spowodowane instalacją wentylacyjną.
Najbardziej zagęszczona siatka kanałów najczęściej położona jest na poddaszu nieużytkowym, i stąd schodzi na niższe kondygnacje domu.
Zalecamy skorzystać z wiedzy i doświadczenia naszej firmy, która montując i serwisując centrale już kilka lat, zna zalety i wady poszczególnych modeli rekuperatorów.
Powinna być od czerpni oddalona o co najmniej 15 m, aby nie dochodziło do zanieczyszczania powietrza pobieranego przez system wentylacji.
Jednak jest możliwy jej montaż również w istniejącym już domu.
Najwyższą osiągają centrale wentylacyjne z przeciwprądowym wymiennikiem ciepła.
Rekuperacja powietrza, a więc zawsze świeże, filtrowane powietrze, o odpowiedniej wilgotności to komfort, a pamiętając, że człowiek ponad 80% życia spędza w pomieszczeniach zamkniętych, rekuperacja w domu to przede wszystkim zdrowie.
W najlepszych rekuperatorach jest on jednak bardzo delikatny.
Zachodzi za to intensywna wymiana ciepła między strumieniami.
Następnie ochłodzone świeże powietrze jest wtłaczane do pomieszczeń, a zużyte wyrzucane na zewnątrz budynku.
Głównym elementem systemu rekuperacji jest rekuperator (centrala wentylacyjna z odzyskiem ciepła), w której wymienniku następuje odzysk energii z powietrza wyciąganego z pomieszczeń.
Często zdarza się, że producenci podkreślając maksymalną WYDAJNOŚĆ urządzenia, odwracają naszą uwagę od tego parametru.
Gdy wymiennik zostanie pokryty substancją higroskopijną, to w okresie zimowym będzie ona odbierała wilgoć z powietrza usuwanego i przekazywała ją powietrzu świeżemu.
Pozwala ona jednocześnie ograniczyć straty ciepła i zapewnia prawidłowy obieg powietrza niezależnie od pory roku i obecnych warunków atmosferycznych.

Maecenas aliquet accumsan

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Class aptent taciti sociosqu ad litora torquent per conubia nostra, per inceptos hymenaeos. Etiam dictum tincidunt diam. Aliquam id dolor. Suspendisse sagittis ultrices augue. Maecenas fermentum, sem in pharetra pellentesque, velit turpis volutpat ante, in pharetra metus odio a lectus. Maecenas aliquet
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one