Rekuperator to dobry sposób, aby to zmienić.
Niczym innym jak wentylacją mechaniczną budynków… Czy faktycznie niczym innym? Otóż nie.
Nawiewane powietrze jest przefiltrowane - pozbawione insektów, kurzu i większych zanieczyszczeń.
Rekuperator jest podstawową jednostką każdej instalacji wentylacji nawiewno-wywiewnej z odzyskiem ciepła, czyli systemu rekuperacji.
W celu obniżenia kosztów eksploatacyjnych budynków mieszkalnych od dłuższego czasu obserwowanym trendem jest takie projektowanie, aby zapewnić jak najlepsze właściwości energetyczne.
Stąd odzysk ciepła z wentylacji i wynikająca z tego oszczędność na ogrzewaniu.
Rekuperator jest centralnym organem każdego układu instalacji wentylacyjnej z odzyskiem ciepła.
Rekuperacja dosłownie oznacza odzyskiwanie energii.
Taki system na pewno łatwiej zainstalować w domu dopiero budowanym niż w już wykończonym.
Należy zwrócić uwagę na to, że rekuperatory, bo tak nazywamy centrale z odzyskiem ciepła, wymuszają ilość przepływającego powietrza dzięki wentylatorom, zarówno nawiewnego jak i wywiewnego, a ich regulacja umożliwia dopasowanie wydajności systemu wentylacji do potrzeb domowników, jak również utrzymuje zalecaną intensywność wymiany powietrza.
W domu z piętrem, kanały muszą jeszcze zostać doprowadzone do pomieszczeń na parterze.
Sercem rekuperatora jest wymiennik ciepła.
Pojęcie rekuperacji związane jest z odzyskiem energii, którą potem w dalszym procesie można przetwarzać.
Zazwyczaj nie wentyluje się garażu oraz kotłowni.
Zalecamy skorzystać z wiedzy i doświadczenia naszej firmy, która montując i serwisując centrale już kilka lat, zna zalety i wady poszczególnych modeli rekuperatorów.
Następnie kratki wywiewne wyciągają powietrze zużyte z pomieszczenia i przez sieć kanałów wywiewnych przesyłają z powrotem do centrali.
Jednak jest możliwy jej montaż również w istniejącym już domu.
Można spotkać także wymienniki entalpiczne, w których z usuwanego powietrza odzyskuje się nie tylko ciepło, ale też wilgoć.
Straty ciepła przez otwory wentylacyjne, przy konwencjonalnym systemie wentylacji stanowią ponad połowę strat energii cieplnej domu.
Ważne, by nie sąsiadowało ono z ‘cichymi’ pomieszczeniami typu sypialnia czy pokoje dzieci: wentylatory rekuperatora emitują bowiem dźwięk.
Ważne jest, że oba strumienie powietrza nie mieszają się, ponieważ trafiają do co drugiej warstwy wymiennika ciepła.
Czyli mamy proces odzyskiwania ciepła z powietrza wywiewanego na zewnątrz.
Podobnie dźwięk ruchu powietrza w kanałach wentylacyjnych.
Poniżej znajdziesz najbardziej podstawowe cechy urządzeń, które mają elementarny wpływ na działanie i sprawność zamontowanego systemu wentylacji:

Wydajność – rekuperator powinien być tak dobrany, aby zapewniał optymalną wymianę powietrza w pomieszczeniach – nie mniejszej niż określają normy.
Ponieważ powietrze świeże w okresie zimowym jest po podgrzaniu przesuszone, wymiennik będzie je nawilżał, poprawiając jakość powietrza w pomieszczeniu.
W rekuperatorze spotykają się dwa strumienie powietrza o różnej temperaturze.

Maecenas aliquet accumsan

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Class aptent taciti sociosqu ad litora torquent per conubia nostra, per inceptos hymenaeos. Etiam dictum tincidunt diam. Aliquam id dolor. Suspendisse sagittis ultrices augue. Maecenas fermentum, sem in pharetra pellentesque, velit turpis volutpat ante, in pharetra metus odio a lectus. Maecenas aliquet
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one